Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Наявність безоплатних ліків у стаціонарах медзакладів Полтавщини: перелік

Українці можуть отримати безоплатно ліки та медичні вироби, вакцини та сироватки, які держава придбала для них за кошти платників податків. Закупівлі відбуваються як на центральному рівні за кошти державного бюджету, так і коштом місцевих бюджетів.

Як дізнатися про наявність ліків, які можна отримати безоплатно, якщо ви лікуєтесь на стаціонарі розповіли у МОЗ.

Перелік наявних у лікарнях Полтавської області ліків можна перевірити тут.

А також:

1. На офіційних веб-сайтах регіональних департаментів та управлінь

Регіональні департаменти та управління охорони здоров’я на своїх сайтах повинні розміщувати інформацію про закуплені державним коштом лікарські засоби та медичні вироби, а також їх розподіл у медичні заклади у конкретному регіоні. Тут також має бути інформація про потреби, стан забезпечення, наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за бюджетні кошти.

2. На інформаційних стендах в закладах охорони здоров’я

Комунальні та державні медичні заклади мають щотижня оновлювати перелік лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів на інформаційних стендах. Йдеться про усі ліки, медвироби і витратні матеріали, що закуплені за кошти державного та місцевого бюджетів, а також надані в рамках благодійної діяльності і гуманітарної допомоги.

3. На онлайн-платформах  

Значна частина структурних підрозділів з питань охорони здоров’я зареєстрована на веб-сайтах, які дають можливість публікувати інформацію про рівень забезпеченості та залишки лікарських засобів та медичних виробів.  

Що робити, якщо ліків немає у медзакладі

Якщо призначені вам ліки є у програмі, але в лікарні немає інформації про них:

  • напишіть запит про доступ до публічної інформації на ім`я головного лікаря щодо наявності певного медичного препарату;
  • звертайтесь до Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА: м. Полтава, вул. Стрітенська, 44 (532) 60-76-89,  е-пошта guoz@adm-pl.gov.ua.