Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині невідомі пошкодили унікальне столітнє дерево

В урочищі Шарлаї, що у Решетилівському районі, на території Новомихайлівської сільської ради знаходиться найстаріший дуб, вік якого сягає понад 100 років – дуб черешчатий Шарлаївський. Нещодавно невідомі пошкодили дерево, через що почало гнити.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив засновник газети “Нова Година” Олег Решетило. Зазначив, що свого часу жителі Шарлаїв відстояли дерево, аби його не спиляли для будівництва.

“Після Великої Вітчизняної війни, під час якої сусіднє село Потеряйки було спалене фашистськими загарбниками, правління місцевого колгоспу вирішило спиляти дуб, щоб мати дошки для будівництва. І тоді мешканці Шарлаїв та навіть люди з навколишніх сіл, встали і піднялися на захист дерева. Вони стали колом навколо нього і не дали спиляти. На той час вони дуже ризикували, адже їх могли визнати “ворогами народу“, – це дослідили учасники експедиції екологічно-краєзнавчого гуртка «Рідний край» Новомихайлівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

Щоб врятувати дерево від великої відкритої рани та зупинити процес гниття, необхідно віднайти близько 10 тисяч гривень. А крім цього на перший час, щоб врятувати дерево, потрібні:

1) Банка масляної краски (3-х літрова) – 3 шт.;
2) Найдорожчий мішок церезіту (25 кг.) 1 шт.;
3) Широкі малярні пензлі – 2 шт.;
4) Вода – 40 літрів;
5) Мілкий битий кирпич (10 літрове відро) – 5 шт.;
6) Для Суміші 50% на 50%: 1) бензин – 1 літра; 2) “отработка” ао машинне масло – 1 літра;
7) Для факелу: тряпки, проволка, метрові палиці – 2 шт.;
8) Бутилка розчинника – 1 шт.;
9) Робочі рукавиці – 4 пари;
10) Драбина.