Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині виявили порушення у сфері ціноутворення на ринку надання послуг з утримання будинків

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за результатами позапланових перевірок, встановили порушення вимог законодавства, та нарахування споживачам завищеної суми за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Виконавчим комітетом Полтавської міської ради були переглянуті в бік збільшення тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у обласному центрі. Це призвело до чисельних скарг мешканців Полтави на обґрунтованість такого підвищення.

Позапланові перевірки проводилися після отримання Головним управлінням Держпродспоживслужби в Полтавській області обґрунтованого звернення мешканців з питань правильності формування, встановлення та застосування тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Проведеними перевірками було встановлено, що порушення вимог законодавства при формуванні тарифів по окремих будинках призвело до їх завищення для мешканців від 0,222 грн/м² до 0,428 грн/м².

Так, при розрахунку тарифів була невірно обрахована загальна площа приміщень будинків, площа прибудинкової території.

Також, завищена періодичність надання окремих послуг, що є порушенням законодавства.

Згідно з абз. 6 п.2 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 1 червня 2011 року № 869 “Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги” послуги надаються з урахуванням встановленого рішенням органу місцевого самоврядування тарифу, його структури, періодичності та строків надання послуг. Копія такого рішення є невід’ємною частиною договору про надання послуг.

Рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради від 4.04.2018 № 68 була встановлена періодичність надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.

За результатами перевірки підприємству винесено приписи щодо вжиття необхідних заходів для приведення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до економічно обґрунтованого рівня.

До підприємства застосовано адміністративно-господарські санкції за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, які передбачають проведення перерахунку споживачам та сплату штрафу.