Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Митці з Полтавщини стали лауреатами Загальнонаціонального конкурсу “Українська мова – мова єднання”

В Одесі відбулося нагородження лауреатів ХІХ Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання», повідомляє “Український час“.

Цього року на розгляд надійшло понад 500 робіт фактично з усіх регіонів України, а також із близького й далекого зарубіжжя – Білорусі, Болгарії, Грузії, Естонії, Ізраїлю, Індії, Казахстану, Канади, Китаю, Македонії, Молдови, Палестини, США, Німеччини та Польщі. На заключний конкурсний захід в Одесу прибули понад 300 учасників, зокрема понад 100 журналістів, представників НСЖУ, НСПУ, а також Міністерства культури та мистецтв України.

Серед лауреатів, визначених у номінаціях, – відомі та невідомі автори, також періодичні видання, наукові установи, заклади культури, творчі колективи та громадські організації.

Потужно був представлений на конкурсі і мистецький десант із Полтавщини.

Так, лауреатами стали Заслужена артистка України Олена Білокінь за музичний компакт-диск «Робіть добро», Василь Лазарович за книгу «Про мовні проблеми і дещо до теми української мови», Олександр Печора з міста Лубни, редактор-упорядник збірок «Мотиви ріднокраю» та «Опалені рими», Ніна Третяк (м. Гребінка) за збірку поезії «Дорога до себе», Ніна Шерстюк, (м. Лубни) за збірку поезій «Калинові струни, Олександр Архіповець (за книгу “Альтернативна реальність”), літератори Микола Нечитайло (м. Решетилівка), Надія Коркішко-Воронцова, Яна Лебідь, Лідія Черпакова, Володимир Слєпцов, Галина Вовченко та ін.

Нагороджували лауреатів мовного конкурсу і кінематографічного фестивалю в Золотій залі Одеського літературного музею. Там же пройшла презентація проекту «Образ і слово Кобзаря у вишивці» (керівник проекту Катерина Калініченко, м. Полтава) й урочисте відкриття галереї вишитих портретів Тараса Шевченка, присвяченої пам’яті автора розробок схем вишивок – заслуженого майстра народної творчості Григорія Кисіля.