Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Можливості співпраці з Представництвом ЄС обговорили у Полтавській ОДА

Учора у Полтавській ОДА відбулась інформаційна зустріч представників структурних підрозділів облдержадміністрації та Представництва ЄС в Україні.

“Проведення таких інформаційних сесій є вкрай корисною практикою, адже сьогодні на ниві “грантових” програм та проектів відкрито безліч можливостей для отримання підтримки своїх ініціатив у сфері культури, освіти, академічної мобільності та розвитку бізнесу”, – зазначила начальник управління інвестиційної політики департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Марія Долженко.

Радник з питань преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні Вікторія Давидова детально розповіла про програми Європейського Союзу та про підтримку, на яку можуть претендувати заявники-пошукачі.

Зокрема, представникам малого та середнього бізнесу варто звернути увагу на можливості ініціативи EU4Business, за якою надається технічна допомога та фінансова підтримка ініціатив МСП. Для цього в Україні створено мережу консультаційних центрів.

“Ініціатива Європейського Союзу “EU4Business” ламає перешкоди, такі як обмежений доступ до фінансування, обтяжливе законодавство та труднощі у виході на нові ринки. Адже за допомогою фінансування, підтримки та навчання малі підприємства можуть повністю реалізувати свій потенціал”, – повідомила Вікторія Давидова.

Особливу увагу приділили обговоренню Європейської програми малого та середнього бізнесу COSME, яка націлена на підвищення конкурентоспроможності МСБ, пошуку партнерів і виходу на ринки ЄС та сприянні організації закордонних бізнес-стажувань.

 

Для освітян та фахівців у сфері культури цікавою є масштабна програма Erasmus+, в рамках якої вищі навчальні заклади можуть брати участь у програмах академічних обмінів та програми Креативна Європа та Culture Bridges, за якої міжнародне співробітництво підтримується у формі проведення культурних фестивалів, конкурсів та міжнародної мобільності.

“Culture Bridges – це програма розвитку українського культурного сектору, яка має на меті налагодження ефективних зв’язків між митцями, культурними операторами та інституціями в Україні і ЄС. Програма стартувала у листопаді 2017 року та триватиме до жовтня 2020 року”, – зауважила Давидова.

Нагадаємо, що протягом трьох днів на Полтавщині перебуватиме делегація Представництва ЄС в Україні .