Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

МОЗ планує створити електронну систему обліку залишків лікарських засобів та медичних виробів

МОЗ України працює над розробкою електронної системи, у якій буде зібрана актуальна інформація про залишки лікарських засобів та медичних виробів.

Ця платформа автоматизує і полегшить процес управління процесами, пов’язаними з постачанням, логістикою, управлінням запасами лікарських засобів та медичних виробів в Україні. В результаті МОЗ України зможе:

  • поліпшити забезпечення пацієнтів необхідними лікарськими засобами;
  • забезпечити безперебійну доступність лікарських засобів в закладах охорони здоров’я;
  • зменшити брак і надлишок ліків, звести до мінімуму втрати лікарських засобів;
  • приймати управлінські рішення, базуючись на оперативних даних системи в умовах змін.

Ця система суттєво спростить роботу медиків, оскільки вони зможуть легше і оперативніше керувати поставками та логістикою, збирати дані про потреби щодо лікарських засобів, керувати запасами лікарських засобів (контролювати надходження, витрати, списання, інвентаризацію, перерозподіл), контролювати холодовий ланцюг та звітувати.

Передбачена можливість інтеграції та обміну даними системами “Електронне здоров’я”, “ProZorro” та ін.

Етапи розробки системи передбачають збір функціональних потреб та проведення тендеру з вибору підрядника у 2018 році, її розробку до кінця 2019.

Також МОЗ України працює над змінами до постанови КМУ від 2 березня 2016 року № 285, щоби передбачити ліцензійниими умовами:

  • обов’язок медзакладів надавати звіти щодо рівня забезпеченості та залишків лікарських засобів та медичних виробів, оприлюднювати таку інформацію;
  • право МОЗ України в тому числі і анулювати ліцензію за неподання та неоприлюднення такої інформації.

Співпраця з громадськими організаціями – рішення на перехідний період, яке дозволяє забезпечити доступ українців до інформації про залишки ліків і медвиробів, що закуповуються за бюджетні кошти.

Нагадаємо, що в поточному році Уряд виділив з бюджету на закупівлю ліків та вакцин майже 6 млрд. грн.