Ви тут:
Економіка Суспільство Україна 

Мінфін розробив формат оприлюднення регулярної інформації про діяльність державних банків

 Міністерство фінансів оголосило про ініціативу в.о. Міністра фінансів Оксани Маркарової запровадити на офіційному сайті регулярне і детальне звітування про основні показники діяльності банків, стан практичного впровадження ними “Засад стратегічного реформування державного банківського сектору”, виконання індивідуальних стратегій, а також про роботу з портфелями проблемних активів, повідомили на сайті Кабітену міністрів України.

Згідно з планом Мінфін оприлюднює формат нового щоквартального звіту з урахуванням вимог чинного законодавства. З проектами макетів запропонованих звітів можна ознайомитись нижче. Пропозиції щодо проекту макету можна надсилати протягом вересня на електронну адресу: presa@minfin.gov.ua.

По кожному з чотирьох державних банків (АТ КБ «ПРИВАТБАНК», АБ «Укргазбанк», АТ «Укрексімбанк», АТ «Ощадбанк») передбачено оприлюднення основних відомостей (акціонери, керівництво банків, організаційна структура, кількість клієнтів тощо), а також основних показників діяльності як у табличному вигляді, так і у графічній формі (візуалізація динаміки окремих показників). Зокрема, дані про обсяги активних та пасивних операцій, розміри кредитних та депозитних портфелів, фінансовий результат, інформація про обіг в POS-термінальній мережі, суми платежів населення тощо.

Окрім того, звіт міститиме агреговані дані про діяльність банків державного сектору з точки зору їх організаційної структури та місця в банківській системі України.

Окремим звітом кожні півроку планується висвітлювати результати роботи банків державного сектору з проблемними активами (NPL), включаючи кількісні показники (результати вже здійснених процедур реструктуризації та задоволених судових позовів банків).

Раз на рік на веб-сайті Мінфіну подаватиметься інформація, яка стосується реалізації стратегій розвитку банків. Перший розширений звіт буде оприлюднено 1 листопада.