Ви тут:
Відео Комуналка Полтавщина Суспільство 

«Мешканці багатоповерхівок можуть самостійно контролювати споживання тепла», – головний інженер «Полтаватеплоенерго» (ВІДЕО)

З приходом холодів почнеться новий опалювальний сезон. Головний інженер «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко розповів, як обліковується спожите тепло, та дав поради щодо його раціонального використання у житлових будинках.

Обсяг спожитого будинком тепла, а значить, і вартість послуги з централізованого опалення залежать від багатьох чинників. Основні – поверховість будівлі, стан зовнішніх огороджувальних конструкцій і температура в помешканнях.

– Якщо розрахувати навантаження і витрату теплоносія на 18 градусів, а у квартирі 25 градусів, то зрозуміло, що і сплачувати доведеться більше. Також варто зважати, коли зводився будинок. За часів СРСР були зовсім інші проектні норми. Багатоповерхівки, які тоді будувалися, споживають, на жаль, більше тепла, – розповів головний інженер «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко.

Він підкреслив, що регулювати обсяги споживання тепла мешканці багатоповерхівок можуть і самостійно. Для цього на загальнобудинкових зборах треба обрати відповідальну особу. Вона має письмово звернутися до «Полтаватеплоенерго» або зателефонувати до служби контролю на номер (0532) 510-482.

Фахівці розкажуть, яка розрахункова витрата тепла, де її подивитися на лічильнику, як відрегулювати. Далі мешканці будинку вже мають домовлятися між собою про встановлену температуру. Адже завжди частині буде «спекотно», і вона прагнутиме скоротити витрати на опалення, а частина «мерзнутиме» й ладна за теплі оселі платити більше. Компроміс знайти складно, але потрібно, – пояснив Володимир Пасічко.

Головний інженер дав мешканцям багатоповерхівок поради, як зробити так, щоб тепло «не тікало» з їхніх осель:

По-перше, варто провести утеплення зовнішніх стін. По-друге, необхідно постійно слідкувати, щоб не було втрат тепла – через розбите скло, незачинені двері тощо. Також можна замінити старі вікна на більш сучасні – металопластикові, енергозберігаючі. Саме ці заходи допоможуть раціонально використовувати теплову енергію, а будинковий тепловий лічильник дасть змогу визначити фактичні обсяги її споживання. Сам цей лічильник на розмір «економії» не впливає, але дозволяє її обрахувати.

Нині житловий фонд Полтави на понад 95% забезпечений будинковими тепловими лічильниками. Їх зараз встановлено більш ніж 1250 одиниць.

З більшості цих лічильників показники знімаються за допомогою системи дистанційної передачі даних. Згодом на неї плануємо перевести всі будинкові прилади обліку теплової енергії. Це дає можливість підвищити ефективність використання робочого часу і швидко зводити баланс теплової енергії. Тобто в реальному часі бачити обсяги її споживання та втрати при транспортуванні, – підсумував Володимир Пасічко.

Прес-служба «Полтаватеплоенерго»