Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Медичними послугами “амбулаторій на колесах” скористались 129 гадячан

13 вересня під час шостого виїзду трьох пересувних мобільних амбулаторій «Комплексні медичні послуги», які працювали у Гадяцькому районі обстежились 129 людей.

Згідно графіку, перший маршрут вирушив до села Лихопілля, де 74 мешканця. За другим маршрутом поїхали до сіл Червоний Кут, де зареєстровано наразі близько 80 селян та Круглик – з 85 жителями. А третій комплекс – до сіл Морозівщина (95 мешканців) та Педоричі, де зареєстровано 65 осіб.

Представники влади, медичної галузі Гадяцького району та сільських рад дуже постаралися заради зручності своїх краян. Для того, щоб вони могли не тільки пройти комплексний медичний огляд на сучасному обладнанні прямо біля свого двору, а й отримати необхідну консультацію та призначення від сімейних лікарів. А медики мали можливість швидко та ефективно працювати у комфортних умовах.

Цей важливий факт з приємним враженням відзначила бригада медичних сестер Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру. Вони приїхали, щоб обстежити всіх бажаючих разом з потужною бригадою медиків Гадяцького районного центру первинної медико-санітарної допомоги та медичними сестрами.

«Будь ласка, обов’язково напишіть, що цей район був найкраще за всіх підготовлено до приїзду пересувних амбулаторій, організація – супер! У нас на допомогу було по 3 медичні сестри у кожному комплексі та сімейні лікарі. Все пройшло злагоджено та швидко. І ставлення дуже гарне як персоналу, так і селян!» – говорить Юлия Костенко, старша медична сестра відділення денного стаціонару кардіодиспансеру.

А її колега з КЗ “Гадяцький Центр ПМСД” Наталія Інденко пояснила яким чином відбувся порядок проходження медичних оглядів:

«Спочатку, перед прибуттям амбулаторій на колесах, до кожного з сіл приїхали лікарі. Вони попередньо проконсультували своїх пацієнтів, виписали, кому потрібно, рецепти за програмою «Доступні ліки» від артеріальної гіпертензії, бронхіальної астми та цукрового діабету. Надали їм поради щодо лікування та корекції способу життя, що стало на користь пацієнтам. А представники територіального центру соціального обслуговування допомогли з підвезенням людей з особливими потребами. Медичні сестри у швидкому режимі брали кров на аналізи загальний та біохімічний, здійснювали вимірювання артеріального тиску, електрокардіограми, визначали індекс маси тіла тощо. Хочу сказати, що кожен з 129-ти обстежених селян нашого району задоволений таким підходом та зручністю!»