Ви тут:
Екологія Суспільство Україна 

Кримський завод “Титан” зупинили: на материку розробила план у разі продовження екологічної катастрофи

Кримський завод “Титан”, викиди з якого наприкінці серпня спричинили екологічне забруднення як в окупованій автономії, так і на прилеглій частині Херсонщини – припинив свою роботу. Цю інформацію підтвердив голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв, повідомляє “5 канал“.

“З учорашнього дня ми не спостерігаємо роботу “Титану”. Труби, які стоять на ньому, не димлять. Ми можемо припустити з вірогідністю до 90%, що сам завод сьогодні стоїть. Ми вивчали характер нанесення шкоди на Армянськ на Перекопськ, накладали це все з розою вітрів – як це все було, і так далі, і дійшли висновку що все це йде від заводу, а не від цього кислотонакопичувача. У випадку, якщо завод продовжить і далі труїти таким чином населення, чесно кажучи, ми навіть розробили деякі міри зупинення його діяльності – дистанційно”, – пояснив Гордєєв.

Від моменту оприлюднення інформації про викиди хімічних речовин на заводі “Титан” у вересні – на території області провели комплекс заходів із запобігання можливим наслідкам дії шкідливих речовин. Тож уже завтра проведуть засідання комісії з надзвичайних ситуацій. У разі позитивних прогнозів – превентивні дії припинять.

Водночас у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій повідомили, що у вівторок три лікарські бригади працюють поблизу адмінмежі з окупованим Кримом.

Медики обстежують мешканців трьох сіл: Привілля, Максима Горького та Бабенківка Перша.

Напередодні у відомстві повідомляли, що медики вже обстежили 215 дітей та півсотні дорослих на Херсонщині, у селищі Новоолександрівка і наслідків хімічних уражень не виявили.