Ви тут:
Суспільство Україна 

Коментар Міністерства закордонних справ України щодо нових випадків переслідування громадян України в тимчасово окупованому Криму

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із незаконними обшуками помешкань та судовими переслідуваннями громадян України Зареми Куламетової, Ріани Куламетової, Зеккія Куламетова та Марлена Мустафаєва в тимчасово окупованому Росією Криму.

Як привід було використано поширення у соціальних мережах символіки організації «Хізб ут-Тахрір» у 2014 році. У підсумку, 4 вересня Зеккій Куламетов та Марлен Мустафаєв були заарештовані на 15 та 12 діб відповідно, а Заремі та Ріані Куламетовим було призначено штраф, повідомляє Урядовий портал.

Поряд з юридичною нікчемністю подібних рішень окупаційних «судів», привертаємо увагу міжнародного співтовариства до подальшого посилення практики репресій та залякувань громадян України, що мешкають на тимчасово окупованих Росією територіях.

Закликаємо міжнародне співтовариство посилити тиск на державу-агресора з метою припинення Росією порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму та звільнення незаконно утримуваних громадян України.

Вимагаємо від Російської Федерації як окупаційної влади відмовитися від дискримінації та репресій проти громадян України. Марлен Мустафаєв та Зеккій Куламетов, а також усі інші незаконно утримувані Росією громадяни України мають бути негайно звільнені.

Російська Федерація має виконати у повному обсязі резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 року, «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м.Севастополь (Україна)» від 19 грудня 2016 року і 19 грудня 2017 року, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.