Ви тут:
Комуналка Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Газ для населення: коли очікувати здорожчання

Остаточне рішення буде приймати Уряд.

На відміну під промисловості, 1 жовтня ціни на газ для населення залишаться незмінними. Щоправда, наприкінці осені платіжки для українців можуть змінитися — вже цього тижня “Нафтогаз Україна” має отримати рішення уряду щодо продовження або зміни механізму спеціальних зобов’язань на ринку газу.

Більше про це на прес-конференції “Газовий ринок України напередодні опалювального сезону 2018/2019” головний виконавчий директор Групи Нафтогаз Юрій Вітренко.

“Яку точну ціну прийме уряд – ми не знаємо. Уряд регулює всі відносини на ринку газопостачання населенню. Ми запропонували зміни до порядку. Цього тижня уряд має вирішувати питання продовження спеціальних обов’язків. Нинішня система є неефективною.”, – зауважив Вітренко.

Очікується зростання газу для населення на чверть, через що, відповідно, здорожчає опалення. В уряді таке рішення називають вимушеним, без нього країна не отримає чергового траншу від МВФ.

Нагадаємо, раніше заради отримання чергового траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду уряд погодився на його вимогу щодо підвищення вартості газу для населення. Щоправда, воно буде поступовим і ціна сягне рівня імпортного паритету до 2020 року.