Ви тут:
Відео Екологія Полтавщина Суспільство 

Екологічну ситуацію у Кременчуці контролюватиме державна екологічна інспекція (ВІДЕО)

В Україні запустили пілотний проект реформування природоохоронної галузі.

Із серпня місяця у дев’яти областях України, замість обласних екоінспекцій, запрацювали окружні. Полтавщина увійшла до центрального округу. про це повідомили у Кременчуцькій міській раді.

Очолив державну екологічну інспекцію центрального округу Вадим Осипенко. У перший свій візит до Кременчука керівник державної екоінспекції центрального округу обговорив із міським головою Віталієм Малецьким нагальні екологічні проблеми промислового центру Полтавської області. За статичними даними, місто дає 40 відсотків валового національного продукту регіону, разом із цим, робота промислових підприємств створює несприятливі екологічні умови для жителів міста. Тому це питання потребує нагального унормування.

Міський голова Віталій Малецький наголосив, що для жителів Кременчука проблеми екології є вкрай болючими і серйозними, оскільки викиди промислових підприємств мають свій вплив на навколишнє середовище. Наразі на деяких кременчуцьких підприємствах триває процес модернізації, пов’язаний із встановленням спецобладнання. Зокрема, вже маємо досить успішний досвід осучаснення старого асфальтного заводу на КП «ШРБУ», де було встановлено новітню очисну  установку, виготовлену ПАТ «Кредмаш». Разом із цим, керівник міста підкреслив, якщо на оновлення комунальної галузі місто може впливати безпосередньо, то співпрацювати з промисловими підприємствами, які знаходяться в приватній власності, за цим напрямком  дещо складніше. Саме зараз міська влада працює з підприємствами цього сектору, які є безпосередніми учасниками міської програми «Довкілля 2020» в частині виконання природоохоронних заходів. Тож місто потребує допомоги в цій роботі.

Керівник державної екоінспекції центрального округу Вадим Осипенко у свою чергу наголосив, що на адресу служби надходять чисельні скарги щодо викидів, які проводяться промисловими підприємствами Кременчука. Він зазначив, що екологічна  інспекція відкрита до діалогу як із органом місцевого самоврядування, так і суб’єктами господарювання різної форми власності.  Екоінспекцією підготовлено заходи,  спрямовані на покращення екологічної ситуації у Кременчуці. Зокрема, наразі плануються позапланові перевірки на цих підприємствах, щоб з’ясувати стан на даний час та спонукати пришвидшенню вирішення екологічних проблем.  

Нагадаємо, державна екологічна інспекція — це природоохоронна установа, яка має контролювати питання незаконної вирубки дерев,  шкідливі викиди у повітря тощо. Тож є перспектива, що у співпраці з місцевою владою, ситуація з викидами в місті стане безпечнішою і контрольованою.