Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

До кінця року у Кременчуці планують завершити проект екологічної системи контролю за забрудненням атмосферного повітря

6 вересня у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради відбулося засідання  робочої групи щодо ходу виконання Програми заходів (дій) з метою недопущення перевищення нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря у Кременчуці.
Засідання проводив перший заступник міського голови Володимир Пелипенко. У заході також взяли участь депутати міської ради, науковці, представники контролюючих органів, громадських організацій екологічного спрямування, громадськість міста. Обговорювалися питання причин пожежі на ставку випарнику та заходи щодо зменшення навантаження на екологію, інформує Кременчуцька міська рада.
За словами кандидата технічних наук, доцента, декана факультету  природничих наук КрНУ ім. М. Остроградського Володимира Бахарєва, до кінця року науковці планують завершити виконання робіт з розробки проекту організації місцевої екологічної автоматизованої інформаційно-аналітичної системи постійного контролю і спостереження за забрудненням  атмосферного повітря в місті Кременчуці з урахуванням фактичного стану техногенного впливу підприємств міста на формування потенційних зон забруднення.
Це перший етап впровадження заходів загальноміської програми, який дозволить визначити точки максимальної концентрації  викидів кожного з підприємств північного промислового вузла, завдяки яким можна буде визначити які це речовини, групи джерел викидів та  які виробництва необхідно контролювати.
У бюджеті наступного року планують передбачити кошти для встановлення  цілодобових постів  моніторингу викидів в навколишнє середовище  підприємств північного промислового вузла.
Володимир Бахарєв зазначає, що за останні два роки у Кременчуці в плані досліджень забруднення атмосферного повітря та впровадження заходів щодо зменшення негативного впливу на екологію підприємств міста зроблено більше, ніж за попередні 25 років. На виконання міської Програми заходів (дій) з метою недопущення перевищення нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря в м. Кременчуці протягом року  проводили дослідження  підприємств міста фахівці інституту громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України, свої дослідження вони проводять і цього тижня.
Перший заступник міського голови Володимир Пелипенко зазначив, що роботу з дослідження забруднення атмосферного повітря в Кременчуці буде продовжено. На його думку, вивчати стан атмосферного повітря та викиди підприємств необхідно не тільки в районі північного промислового вузла, а й по всьому місту. Оскільки у Кременчуці дуже багато підприємств, не тільки великих, а й малих, які є причиною неприємного запаху у повітрі і наносять шкоду екології.