Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

Чи варто дітям користуватись ґаджетами

Телефон або планшет – прекрасний спосіб відвернути увагу малюка і зацікавити його на якийсь час. Але психологи б’ють на сполох – гаджети становлять небезпеку для дитини. Але зовсім відмовлятися від них теж не варто, просто знайте міру, повідомляє “Країна здоров’я“.

Фахівці рекомендують познайомити дитину з гаджетами не раніше двох років. По-перше, це продиктовано міркуваннями безпеки, але є й інший аспект – небезпека для розвитку мовлення дитини. Щоб малюк швидше почав добре говорити, йому важливо спілкуватися з однолітками і дорослими, а граючи в ігри на телефоні, він цього не отримує.

Ще одна небезпека гаджетів для малюків криється в поганому розвитку дрібної моторики. Граючи зі звичайними іграшками, наприклад, конструктором, малюк розвиває моторні навички, а натискання кнопок на екрані вкрай мало цьому сприяє.

Для дітей, яким більше трьох років можна встановлювати різні розвиваючі ігри. Вони допоможуть дитині в цікавій формі освоїти рахунок, вивчити кольори, літери. Але все одно варто звертати увагу на те, скільки часу ваш малюк витрачає на ігри, щоб вони не шкодили іншим аспектам розвитку.