Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Аграрна комісія облради винесла на сесію питання про нормативну грошову оцінку земельних ділянок ТОВ «Біланівський ГЗК”

У приміщенні полтавської облради відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин під головуванням депутата облради Валерія Капленка.

Комісія підтримала винесення на сесію облради питання про розгляд технічної документації з нормативної-грошової оцінки шести земельних ділянок, переданих в оренду ТОВ «Біланівський ГЗК».

«Нашим підприємством за власною ініціативою була проведена нормативно-грошова оцінка земель, наданих нам в оренду. Ділянок багато, бо землі різного призначення. Якщо зараз земельна ділянка 6 га оцінена в 1 млн 158 грн, ми платили за неї орендну плату 1108 грн, то тепер платитимемо 57 тис. грн» — повідомив заступник гендиректора ТОВ «Біланівський ГЗК із земельних питань Леонід Тютюник.

Практично без обговорення на сесію винесли питання про затвердження технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення Дитячого оздоровчого центру санаторного типу «Миргородський» Полтавської облради.


Заслухали інформацію начальника Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області Вадима Чувпила про стан врегулювання в області питання використання не витребуваних та не переоформлених земельних часток (паїв) та надання земель сільгосппризначення у власність або користування.


Начальник Державної екологічної інспекції Центрального округу Вадим Осипенко поінформував присутніх про ліквідацію Полтавської та Черкаської екоінспекцій і створення на їхній базі інспекції Центрального округу. Також він відповів на запитання присутніх щодо дотримання в АПК області норм екологічного законодавства. Зокрема, цікавилися вирубкою дерев на узбіччям доріг та правилами зберігання гною на тваринницьких комплексах.

«Гній, що утворюється на фермах, згідно із законодавством повинен зберігатися в обладнаних місцях — гноєсховищах — певний термін, і тільки потім вивозитися на поля для удобрення», — наголосив Вадим Осипенко.

В порядку інформування депутатів обговорили перспективи розвитку рибництва в області, зокрема паспортизацію водних об’єктів.

«Статтею 51 водного кодексу визначено, що в оренду їх можна передавати тільки  в разі наявності паспортів водних об’єктів. Також є проблеми з тим, що ті об’єкти, які зараз перебувають в оренді, мають заборгованості зі сплати податків», — розповів директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов.