Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

30 вересня – Міжнародний день глухих

Свято відзначається щорічно в останню неділю вересня.

Міжнародний день глухих заснований в 1951 році, на честь створення Міжнародної федерації глухих. За статистикою, порушеннями слуху страждає кожна дев’ята людина. Його втрачають в результаті травми, хвороби чи вроджених пороків.

На планеті 2500 мов. Але є й ще одна форма спілкування, останнім часом все більше і більше цікавить вчених, – мова погляду й жестів. Всесвітня Федерація глухих в 50-і роки для обслуговування міжнародних заходів глухих, тобто конгресів, симпозіумів, конференцій, у тому числі і спортивних, розробила Жестуно – систему жестів.

Щорічно в останній повний тиждень вересня в світі відзначається Міжнародний тиждень глухих, який в останню неділю вересня і завершується Міжнародним днем глухих.

Глухі – не замкнуті, адже десятки чудових особистостей були глухими. П’єр де Ронсар – поет епохи Відродження, який був прекрасним фехтувальником і танцівником. В історію ввійшла його чудова фраза «З поганим слухом у палаці робити нічого».
Гюго – автор «Собору Паризької Богоматері». Бетховен – видатний композитор. Антоніо Станьолі – один з італійських художників, Жан Жак Руссо – письменник, та інші.

В 2018 році Міжнародний день глухих припадає на 30 вересня.

Нагадаємо, також сьогодні православні християни відзначають День пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. Жінки з цими іменами також святкують іменини.

Вважається, що Софія та її доньки Віра, Надія, Любов жили в ІІ столітті нашої ери у Римській імперії. Жінка виховувала дітей в християнській вірі, навіть дала їм імена на честь найголовніших християнських чеснот – Віра, Надія і Любов. У той час римська держава жорстоко переслідувала віруючих у Христа. Коли старшій, Вірі, було всього 12 років, а Любові, мололшій, – 9, маленьких дівчаток заарештували, піддали катуванням, а потім вбили на очах у матері. Софія ж померла на наступний день біля могили своїх дочок. Після пережитого, Софія, Віра, Надія, Любов вважаються ранньохристиянськими мученицями, тож за молитвами до них відбуваються чудеса.