Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

“Зміни в медицині на краще – очевидні”, – Віктор Лисак

3 серпня, під час брифінгу, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак та заступник начальника Полтавського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Юрій Торяник розповіли про нові умови роботи первинної ланки надання медичної допомоги у ході медичної реформи.

“Минулий місяць дав старт діяльності закладів первинного рівня за новими правилами. Цей процес на Полтавщині йде впевнено. Він вийшов на рівну пряму. Якщо були тижні, коли сімейні лікарі підписували понад 52 тисячі декларацій зі своїми пацієнтами, то на минулому тижні було укладено 16 тисяч 977 декларацій”, – розповів Віктор Лисак.

Аналіз структури підписання декларацій показав, що 83% мешканців області підписали декларації з сімейними лікарями, 12,8% – з педіатрами і 4,1% – з терапевтами.

“Ми розпочали розробляти карту, на якій можна буде побачити скільки лікарів працює в Центрі ПМСД, на скільки ліжок розраховане відділення, хто з хірургів працює в цій лікарні, які операції проводяться та багато іншого”, – розповів Віктор Лисак.

Наступним кроком буде створення госпітальних округів. Враховуючи показники роботи лікарень, для кожного округу розроблять план роботи на декілька років вперед.

“Також буде карта за допомогою якої, ввівши данні та вибравши місце знаходження, можна буде визначити медзаклад, який в даний момент може прийняти хворого (в межах 20 км) та доїзд з приблизно розрахованим часом, – додав Юрій Торяник.

Також розпочали розробляти маршрути, на яких працюватимуть пересувні Центри ПМСД.

“Наприклад, у Диканському районі немає жодної амбулаторії, ФАПу чи центу ПМСД, а там також проживають люди, яким потрібна медична допомога. На маршруті роботи пересувного центру будуть визначені пункти та час прийому в тому чи іншому пункті”, – розповів Віктор Лисак.

У підсумку фахівці наголосили, що принцип «гроші йдуть за пацієнтом» вже почав реалізуватися – почалось фінансування за новим принципом, більшість закладів первинного рівня отримали більше коштів, ніж до змін. Кожен медичний заклад та кожен лікар, які співпрацюють з Національною службою здоров’я України, відтепер мають змогу отримувати реальні гроші за конкретних пацієнтів за існуючим чітким переліком медичних послуг на «первинці», що гарантовано оплачується державою та є безоплатним для пацієнтів.

Нагадаємо, що Полтавщина посідає ІІ місце в Україні за кількість підписаних декларацій.