Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Житель Диканьки через суд домігся зменшення плати за опалення в 15 разів

З 1 липня 2015 року до Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулось понад 14 тис. громадян. 95% справ, якими займались юристи Центу, були виграні у судах. Є серед них і доволі резонансні. Про одну з таких йшлось сьогодні на прес-конференції, що відбулася у Центрі.

У квітні 2017 року до відділу “Диканське бюро правової допомоги”, що належить до Другого полтавського місцевого центру, звернувся місцевий житель, учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ветеран війни, особа з інвалідністю внаслідок війни Олексій Яресько з проханням захистити його права у спорі з Диканським комбінатом комунальних підприємств щодо стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання.

Як пояснив клієнт, він має квартиру у Диканьці, що підключена до системи централізованого опалення. Послугу в опалювальний сезон 2016-2017 років чоловік отримав, але заплатити на неї не зміг, адже сума була занадто висока. Виходило, що плата за опалення квартири 68 метрів квадратних дорівнює майже 12,5 тис. грн на місяць.

Диканський комбінат комунальних підприємств звернувся до суду з позовом до громадянина про стягнення заборгованості у сумі 27,5 тис. грн. Також просив стягнути з відповідача судові витрати по справі у розмірі 1700 грн.

Представляти інтереси чоловіка у суді було доручено начальнику відділу “Диканське бюро правової допомоги” Олександру Олійнику. Незабаром, у ході судового процесу, були встановлені дивні обставини.

“Ми з’ясували, що нарахування розміру плати за житлово-комунальну послугу здійснювалось з суттєвими порушеннями чинного законодавства. Зокрема виконавцем було застосовано неналежний тариф та формулу обрахунку. Навіть більше, Диканський комбінат комунальних підприємств взагалі з 2014 року не має права надавати послугу централізованого опалення, адже не є теплопостачальною організацією”, – розповів Олександр Олійник.

Стосовно цієї справи відбулось 10 судових засідань. Врешті, постановою Апеляційного суду Полтавської області від 22 травня поточного року було визначено, що відшкодування заборгованості перед комунальним підприємством становить лише 1856 грн замість 27,5 тис. грн. Розмір плати було зменшено на 93%.

“Я спочатку звертався у різні інстанції, але всі відмовляли у допомозі і казали звертатися у селищну раду. Там я теж допомоги не отримав. Врешті мені порадили звернутися до “Диканського бюро правової допомоги”. Там мене вислухали і справа пішла. Ми довго доводили свою правду у суді і перемогли. Я дуже вдячний юристу Центру”, – сказав Олексій Яресько.

Після програшу цієї справи у суді, Диканський комбінат комунальних підприємств взагалі відмовився від постачання послуги централізованого опалення. А жителі Диканьки, які вже сплатили астрономічні суми за тепло, готують аналогічні позови до підприємства. Юристи Центру готові надати їм правову допомогу.

“У нашому центрі кожен громадянин може отримати правову інформацію, консультацію чи роз’яснення з правових питань, тобто безоплатну первинну правову допомогу. Скористатися електронними сервісами Міністерства юстиції України. Пільгові категорії населення можуть скористатися своїм правом на безоплатну вторинну правову допомогу, у разі якщо питання потребує вирішення у суді”, – зазначила директор Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Людмила Бубир.