Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

З 1 вересня в Україні буде відключене аналогове телебачення

1 вересня в Україні припиняється аналогове ефірне телемовлення. Перехід на цифрову технологію передачі сигналу Україна здійснює відповідно до зобов’язань, передбачених Регіональною угодою «Женева-2006». Аналоговий стандарт для передачі сигналу є морально застарілим. Натомість, цифрова трансляція забезпечує кращу якість зображення та звуку, а крім того, дає змогу ефективніше використовувати радіочастотний ресурс.

На пропозицію Національної ради питань телебачення і радіомовлення України, до кінця року аналогове телемовлення збережеться на територіях, що межують з Російською Федерацією, де існують ризики інформаційного впливу країни-агресора, для суспільного мовника (НСТУ) та місцевих компаній, які не мають цифрових ліцензій. Утім, з 1 січня 2019 року аналогові телетрансляції мають бути припинені остаточно.

Для прийому цифрового ефірного телесигналу глядачам потрібен зовнішній тюнер стандарту DVB-T2, що під’єднується до телевізора (або більш сучасний телеприймач із вбудованим тюнером) та звичайна телевізійна антена дециметрового діапазону. Придатна будь-яка дециметрова антена, незалежно від її віку. Зокрема, жителі багатоповерхівок можуть використовувати колективні антени (там, де вони збереглися). Загалом, купувати для прийому цифрового телебачення «спеціальну цифрову» антену немає потреби.

Багатьох глядачів цікавить можливість отримати безоплатний телетюнер DVB-T2 за бюджетні кошти. Утім, державної програми забезпечення громадян такими пристроями покищо немає. Громадяни можуть звернутися до органів місцевого самоврядування — у міські, районні ради, органи об’єднаних територіальних громад — з пропозицією реалізувати таку програму на локальному рівні за кошти місцевого бюджету.