Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

З 1 січня 2019 року нерозпайовані землі на Полтавщині вважатимуться власністю територіальних громад, на яких вони розташовані

Сьогодні, під час апаратної наради у голови Полтавської ОДА, про ефективність використання земельних ресурсів та захист прав землевласників і землекористувачів розповів начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило.

“10 липня прийнято Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні”, який набирає чинності 1 січня 2019 року. З дня набрання чинності даного Закону землі колективних сільськогосподарських підприємств, що припинені, крім ділянок, які перебувають у приватній власності, вважаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані”, – повідомив Вадим Чувпило.

Розподіл між власниками земельних часток (паїв) та їх спадкоємцями, що залишились у колективній власності після розподілу земельних ділянок, має бути здійснений до 1 січня 2025 року.

“У разі, якщо до 1 січня 2025 року не буде проведена відповідна процедура розподілу, вважається, що суб’єкти права колективної власності відмовились від права колективної власності на землю, а зазначені землі передаються у комунальну власність в порядку визнання майна безхазяйним”, – роз’яснив Вадим Чувпило.

“Пропоную завершити постійну стурбованість щодо земельних ділянок: взяти один район і повністю навести порядок з земельними відносинами”, – запропонував голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Найкорупційніший район на Полтавщині — це Кобеляцький.

“За місяць необхідно зробити моніторинг земель Кобеляцького та Решетилівського районів, які на сьогодні в обробітку. Потім ми покажемо, який стан розвитку інфраструктури в тих районах, де є тіньовий обробіток земель”, – наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Про роботу оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів розповіла в. о. начальника Головного територіального управління юстиції в Полтавській області Дар’я Бриндак.

“З початку року проведено 10 засідань, під час яких розглянуто 15 звернень”, – повідомила Дар’я Бриндак.

Голова Полтавської ОДА запропонував розширити діяльність антирейдерського штабу.

“Антирейдерський штаб займеться ревізією земель області на чолі з Романом Товстим та долучивши до роботи працівників місцевого самоврядування, представників АТО та громадських організацій”, – сказав Валерій Головко.