Ви тут:
Суспільство Україна 

Ювілей відзначає звання Герой України

Найвищому ступеню відзнаки в Україні виповнилося 20 років.

За інформацією “Вікіпедії”, 23 серпня 1998 року Указом Президента України Л. Д. Кучми № 944/98 встановлена відзнака Президента України «Герой України» (з врученням ордена «Золота Зірка» або ордена Держави). Указом також затверджені Статут відзнаки Президента України «Герой України» та описи орденів «Золота Зірка» та Держави.

Особі, удостоєній звання Герой України, вручаються нагородні атрибути звання Герой України: орден «Золота Зірка» або орден Держави, Грамота про присвоєння звання Герой України, мініатюра ордена, посвідчення про присвоєння звання Герой України.
Для орденів відзнаки Президента України «Герой України» було передбачено, що мініатюра ордена є копією відповідного ордена у зменшеному вигляді.

На відміну від мініатюр орденів відзнаки Президента України «Герой України», мініатюра орденів «Золота Зірка» та Держави звання Герой України єдина, виготовляється із золота і має форму п’ятикутної зірки з гладкими двогранними променями з лицьового боку. У центрі зірки вміщено рельєфне зображення Знака Княжої Держави Володимира Великого.

Подання про присвоєння звання Герой України Президенту України можуть вносити: Верховна Рада України; Кабінет Міністрів України; Конституційний Суд України; Верховний Суд України; Вищий господарський суд України; Генеральна прокуратура України; міністерства та інші центральні органи виконавчої влади; Верховна Рада та Рада міністрів Автономної Республіки Крим; обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації; Комісія державних нагород та геральдики при Президентові України.