Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Як полтавська молодь правові знання здобувала

28-29 серпня на базі спортивно-оздоровчого табору «Олімпійські надії» у с. Соснівка, Полтавського району відбувся правоосвітній зліт «Я МАЮ ПРАВО! та успішно його реалізую!».

Під час дводенного перебування у таборі учасники, які були розділені на 5 команд, брали участь у правових квестах, інтерактивних іграх, отримали масу корисної інформації, дізналися як про свої права, так і про те як їх реалізувати та захистити на практиці. Протягом першого дня зльоту учасники мали змогу пройти 10 правових локацій, під час роботи кожної з яких вони ознайомилися з діяльністю структур, які були представлені на локаціях, поставити питання інструкторам та взяти участь у вікторинах та правових конкурсах. Під час першого дня зльоту діяли локації системи безоплатної правової допомоги, адвокатів, територіального управління державної судової адміністрації у Полтавській області, криміналістів, вибухотехніків, органів юстиції, патрульної поліції.

 

«Захід подібного формату Регіональним центром проводиться вперше, але, сподіваємося, стане правовою традицією на Полтавщині. Під час проведення заходу ми ставимо собі за мету поінформувати студентську молодь про права, механізми їх реалізації та захисту, підвищити авторитет системи безоплатної правової допомоги, поліції, юстиції, судів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування та ознайомити з їх основними повноваженнями», – відзначив у своїй вітальній промові директор Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області Олександр Черчатий.

З вітальним словом до учасників заходу також звернулися начальниця Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради Олена Ромас, в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дар’я Бриндак, заступник директора Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олександр Лемешко.

Справжньою родзинкою першого дня зльоту став виступів кінологів зі службовими собаками, які продемонстрували присутнім загальні команди та затримання злочинця за допомогою службової собаки. Неабияке захоплення в учасників заходу викликав виступ фахівців вибухотехнічної служби, які на очах учасників знищили небезпечну знахідку.

Під час другого дня зльоту команди отримали знання щодо надання першої медичної допомоги від представниці благодійної організації «Світло надії» Вікторії Лози.

Для учасників заходу також було підготовлене практичне заняття у вигляді інсценування кримінальної справи, а саме вбивства. Полтавська молодь спробувала себе у ролі слідчих, адвокатів, прокурорів. Під час першого етапу квесту члени команд ознайомлювалися із справою, допитували свідків, підозрюваних, оглядали місце події та проводили обшуки. Після цього учасники групи порадившись повинні були визначити особу винну у вчиненні вбивства та здобути відповідні докази.

Під час наступного етапу квесту команди обирали доповідача, який презентував обвинувальний акт перед командами. На цьому етапі доповідачі з усіх команд надавали та обґрунтовували свої підозри.

Далі учасники мали змогу спробувати свої сили у адвокатській діяльності, де узгоджували правову позицію з обвинуваченим, здобували докази невинуватості їх клієнтів та презентували свою лінію захисту.

Звичайно як на кожному змаганні роботу команд оцінювало компетентне журі у складі директора Регіонального центру, адвокатів, прокурорів, експерта-криміналіста та представника Управління забезпечення прав людини Національної поліції України.

По завершенні заходу всі члени команд отримали дипломи про участь у зльоті, а команди переможців отримала відповідні призи за їх креативність, клопітку роботу, вміння використовувати здобуті знання на практиці.

Під час перебування у таборі полтавська молодь не лише збагатилася правовими знаннями, але й знайшла нових друзів та однодумців.

Довідково. Організаторами заходу виступили Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області та Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Захід відбувся за участі Першого та Другого полтавських місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Головного управління Національної поліції України в Полтавській області, Управління патрульної поліції в Полтавській області, Управління забезпечення прав людини Національної поліції України, Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, Управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Полтавській області, Регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, БО «Світло надії», а також практикуючих адвокатів.

Захід відбувся у рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.