Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Вчені зафіксували випадок, коли дельфін навчив трюку родичів

Це єдиний відомий факт, коли ссавець в дикій природі навчив представників свого роду прийомів, яким їх зазвичай вчить людина, заявили фахівці.

Учені з Австралії з’ясували, що дельфіни можуть вчитися один у одного, повідомляє Кореспондент з посиланням на Daily Mail.

Зазначається, що в 2011 році поблизу південного узбережжя Австралії помітили дельфінів, які “ходять” на хвості. До цього тільки один з них вмів виконувати такий трюк.

Тварина на ім’я Біллі три тижні лікувалася в дельфінарії Аделаїди в 1988 році. Під час хвороби дельфін побачив прийом і після одужання став повторювати його на волі. Наголошується, що спеціально його цьому не вчили.

Вчені, які спостерігали за зграєю, стверджують, що Біллі навчив “ходьбі” ще дев’ятьох родичів, що говорить про високий рівень взаємодії в зграї, і про те, що дельфіни можуть швидко опановувати нові навички.

На думку дослідників, подібні вміння допомагають дельфінам швидше адаптуватися до змін навколишнього середовища, ніж при природному відборі, що дає їхньому виду перевагу у виживанні в умовах глобального потепління.