Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Вчені назвали шість найогидніших запахів

Фахівці провели масштабне дослідження і визначили, які запахи найнеприємніші. Серед них опинилися фрукти, тварини і навіть планети.

Вчені з Каліфорнійського університету Берклі почали дослідження в 2007 році, в ході якого вивчили 150 молекул і півтори тисячі їх властивостей. Так вони змогли визначити зв’язок фізико-хімічних властивостей запаху і рівень його “приємності”, пише Кореспондент.
Найбільш огидним для людини визнано запах сірководню. З цього газу складається атмосфера планети уран. Він же присутній у тухлих яйцях.
На другому місці опинився екзотичний фрукт дуріана. Через свій запах його не можна проносити на борт літака і в громадські приміщення. 

Третє місце дісталося найбільшій квітці у світі під назвою Раффлезія Арнольда. На четвертому рядку опинився французький сир В’є Булонь.

П’яте місце дісталося древнім екскрементам. Археологи дізналися, що запах випорожнень стає тільки гіршим, розкопавши вбиральню XIV століття в данському місті Оденсе.

На останнє місце вчені поставили запах карликового мурав’їда, який користується секретом для відлякування хижаків. Його запах значно сильніший, ніж у скунса.