Ви тут:
Суспільство Україна 

В Укрзалізниці пояснили закупівлі в Росії

Законодавство не дозволяє відмовити учаснику міжнародних торгів на підставі країни походження.

Керівництво Укрзалізниці не може нести відповідальність за закупівлі в Росії, оскільки це питання виходить за рамки компетенції компанії. Про це заявив під час прес-конференції в четвер, 2 серпня, директор з економіки та фінансів ПАТ Укрзалізниця Андрій Рязанцев, повідомляє Кореспондент з посиланням на Укрінформ.

Він зазначив, що це питання регулюється законодавством.

“Будемо говорити відверто – це не питання Укрзалізниці. Бо немає на сьогодні законодавчого права учаснику, який звернувся на міжнародні торги, відмовити на основі походження з тієї чи іншої країни”, – сказав Рязанцев.

Він також підкреслив, що питання імпортозаміщення товарів російського походження має вирішуватися на загальнодержавному рівні, зокрема, шляхом законодавчих змін.

“Протягом всього цього часу, а вже скоро тридцять років буде (незалежності України, – ред.), майже нічого не було зроблено для стимулювання імпортозаміщення. Укрзалізниця не може працювати за всю країну загалом. Ми не є регулюючим органом, ми не встановлюємо ні правил функціонування ринку, ні закупівель. Ми функціонуємо в тому правовому полі, в якому воно є”, – підкреслив Рязанцев.

Фіндиректор компанії також звернув увагу на зростання імпорту товарів з Росії загалом за минулий рік і 6 місяців цього року.