Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні змінять вимоги до вікон при будівництві у залежності від світлокліматичних особливостей регіонів, – Лев Парцхаладзе

Зараз територія України поділена лише на 2 світлокліматичні зони: до однієї зони входить Одеська область та АР Крим, до іншої – решта території України. Проте між регіонами досить суттєва різниця в світловому кліматі. Наприклад, різниця в часі сходу та заходу сонця між Ужгородом і Харковом складає близько 2-х годин. Це достатньо великий показник. Про це у своєму Facebook пише заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

У новому ДБН щодо освітлення пропонують скорегувати розрахунки природного освітлення в приміщеннях. Зокрема, уточнити зонування території України за світловим кліматом, розподіливши її на 4 зони за світлокліматичними особливостями.

Це дасть можливість більш коректно розраховувати необхідну мінімальну площу вікон у приміщеннях в різних регіонах України, а, отже, підвищення інсоляції і комфорту в приміщеннях.

“Згідно з проектом нового ДБН, територія України розподіляється на такі світлокліматичні зони:

1. зона – Житомирська, Хмельницька, Тернопільська, Рівненська, Івано-Франківська, Львівська, Волинська області;

2. зона – Закарпатська, Чернівецька, Вінницька, Київська, Чернігівська, Сумська області;

3. зона – Кіровоградська, Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Черкаська, Донецька, Луганська області;

4. зона – Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області, АР Крим.

Проект оновленого ДБН розроблений фахівцями ТОВ “КиївПромЕлектроПроект”, Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій та Київського національного університету будівництва та архітектури. Його норми поширюються на проектування освітлення приміщень у житлових, цивільних, промислових будівлях і спорудах, на територіях промислових та сільськогосподарських підприємств, зовнішнього освітлення населених пунктів, у тому числі, вулиць, доріг, парків і т. д.
Цей ДБН планується затвердити найближчим часом”, – написав Лев Парцхаладзе.