Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

В Опішному презентували вироби одного з найпотужніших гончарських осередків України

У Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному триває виставка цвітненської кераміки, повідомили на сторінці музею. Цвітне – невелике містечко в Кіровоградщині, досі славне колосальною гончарською історією й самобутньою творчістю талановитих місцевих майстрів.

У час першопоселення (наприкінці ХV – на початку XVI століття) на цій території народилася козацька рішучість, яка згодом підняла всю Україну в подіях Коліївщини й Холодного Яру. Тут народилося й гончарне ремесло, що з роками перетворило козацьке Цвітне в один із найпотужніших і найвідоміших гончарних осередків України, що досі має «невицвілу» національну пам’ять.

Пам’ять про славу цвітненських гончарів береже й Опішне. Нині в Мистецькій галереї Центру розвитку духовної культури триває унікальний виставковий проект – Національна виставка творів кераміки Цвітненського гончарного осередку з фондових колекцій музеїв України.

В експозиції представлено майже 300 творів кераміки зі збірок Музею-заповідника, Кіровоградського обласного художнього музею та Олександрівського районного краєзнавчого музею. Розмаїття форм традиційного гончарного кухонного та столового посуду демонструють горщики, глечики, слоїки, ринки, миски, баняки, тикви, барила, макітри, чашки, вази, а також декоративна зооморфна скульптура й глиняні погруддя. Особливою атмосферою наповнюють виставковий простір постери, що відтворюють унікальні світлини гончарного виробництва Цвітного ХХ століття.