Ви тут:
Суспільство Україна 

Українські підприємства ОПК звільнили від сплати заборгованості компаніям країни-агресора

В Україні набув чинності Закон № 2508-VIII, який звільняє підприємства оборонно-промислового комплексу (ОПК), які мають стратегічне значення для України, від сплати пені компаніям з країни-агресора. Вчора документ опублікували в офіційному парламентському виданні “Голос України”, повідомляє 112.ua.

Закон забороняє примусово виконувати рішення іноземних судів про стягнення заборгованості з українських підприємств ОПК на користь підприємств держави-окупанта. Зокрема, якщо компанію зареєстровано в такій країні або ж її виконавчий орган управління перебуває там чи підприємством керують з держави-агресора.

Окрім того, зобов’язали зупинити вже відкриті провадження і не відкривати нові. Згідно з документом, не можна відкривати провадження у справі про банкрутство підприємств ОПК.

Обмеження поширюються в тому числі на зобов’язання, у яких замінили сторону, проте першочергово борг підприємств ОПК виник саме щодо юрособи держави-агресора.

Необхідність ухвалення такого рішення пояснили тим, що українські підприємства ОПК не змогли виконати свої зобов’язання і поставити до РФ товари військового призначення та подвійного використання через обмеження, які ввів президент України у зв’язку зі збройною агресією Росії на Донбасі. Тоді компанії з РФ почали звертатися до російських судів для стягнення заборгованості, пені та інших штрафних санкцій, попри посилання українських підприємств на форс-мажорні обставини.