Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна зможе економити 3 млрд грн щороку завдяки європейським вимогам до фасадної теплоізоляції, — Парцхаладзе

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонує в державних будівельних нормах впровадити європейські вимоги до проведення фасадної теплоізоляції будівель. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, інформує прес-служба Мінрегіонрозвитку.

Завдяки нововведенню українці зможуть економити до 15% теплової енергії на ресурсах щороку. Відповідні норми містяться у проекті нового ДБН В.2.6-33:201Х “Конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування”.

“Для більшості країн Європи та світу економія на енерговитратах є правилом. В Україні це тільки починають впроваджувати. Тому під час оновлення ДБН щодо фасадної теплоізоляції ми запропонували привести у відповідність до європейських вимог щодо проведення таких заходів, впровадити використання сучасних технологій та матеріалів, підвищити надійність їх використання. Завдяки цьому українці зможуть заощаджувати до 15% тепла. Загалом це близько 3 млрд грн економії за умови термомодернізації 3% всіх будівель щороку. І чим більше буде реконструюватися та будуватися таких будинків, тим більше зростатиме економія”, — сказав він.

За словами Парцхаладзе, проведення таких заходів дозволить також на 15-20% підвищити строк експлуатації будівель.

“Якщо сьогодні приблизний строк експлуатації будівлі складає 100 років, то проведення заходів з теплоізоляції фасадів продовжує їй життя ще до 20 років”, — розповів заступник Міністра.

Норми розповсюджуються на проектування конструкцій зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією житлових, громадських і промислових будівель і споруд при новому будівництві, реконструкції та капітальному ремонті (термомодернізації) з урахуванням вимог Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд та ДБН В.1.2-11-2008 “Основні вимоги до будівель і споруд. Економія енергії”.

Оновлений ДБН розроблений Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій та буде прийнятий найближчим часом.