Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві влаштували літературне чаювання з художницею, яка розписує грамплатівки

До свята Незалежності України працівники Полтавської міської бібліотеки-філіалу №6, що в мікрорайоні Браїлки, влаштували літературне чаювання «Бібліотека запрошує молоді таланти», де представили творчість юної художниці з Полтави Олі Лях.

Оля Лях навчається у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка на факультеті філології та журналістики і працює в медіа-сфері. Її таланти різнопланові і яскраві. Оля розписує старі грамплатівки яскравими різнобарвними візерунками: її розпис нагадує петриківський.

Окрім цього, вона малює натюрморти пастеллю та аквареллю, пробує себе в інших мистецьких техніках. Потяг до художньої творчості дівчині передався від батька і дідуся, котрі гарно малювали, хоч і не стали професійними художниками. А базові знання і навики в цій справі Оля здобула в художній школі імені Литовченка в місті Кременчуці, звідки вона родом.

Серед робіт, які Оля Лях продемонструвала користувачам бібліотеки №6, є цікава абстрактна картина, виконана в синьо-жовтій кольоровій гамі. Так представниця нової генерації, котра народилася і виросла в незалежній Україні, проявила свою любов до батьківщини.

Під час чаювання в гостьовій кімнаті бібліотеки мова йшла і про книги, і про мистецтво.

Також бібліотека-філіал №6 представила читачам тематичну полицю «Незалежність – квиток у майбутнє» на постійно діючій книжковій виставці під назвою «Україно моя, ти у серці одна, ти для мене найкраща у світі». Література, запропонована увазі відвідувачів бібліотеки, присвячена  боротьбі українського народу за самостійність і суверенітет своєї країни та за утвердження і збереження здобутої незалежності.

Наталя Вишневська