Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбувся концерт імпровізаційної музики

У великій виставковій залі Полтавського художнього музею ім. М. Ярошенка відбувся концерт сучасної музики “Імпульс імпровізації”. Захід організували в рамках Всеукраїнської акції «Краса і мистецтво єднають країну», мета якої – прийняття Закону України про меценатство, повідомили на сайті музею.

Ініціаторами цієї акції є учасники творчого об’єднання «ХарБарБонд+К», маріупольські художники Володимир Харакоз, Сергій Баранник, Олександр Бондаренко і Сергій Кириллов, роботи яких представлено на виставці сучасного українського абстрактного живопису. Подорожуючи зі Сходу на Захід власним коштом, митці через творчість прагнуть об’єднати українців.

Співзвучна їм і творчість молодих українських музикантів Влада Солодовникова та Ганни Данець.
Владислав Солодовников – піаніст, музикант-імпровізатор, композитор, аранжувальник. Навчався в Полтавському музичному училищі на відділі «теорія музики», вивчав композицію та інструментування у професора В. Мужчиля у Харківському інституті мистецтв ім. І. П. Котляревського.
Працює в жанрі необароко, фьюжн-фолк, академічна електронно-акустична музика, духовна музика (періоду початку ХХ ст.), мінімалізм, антиромантизм. Пише твори для різних складів, включаючи симфонічну музику, камерно-інструментальну, вокальну, хорову.

Ганні Данець 21 рік. Вона знайома полтавцям як артистка міського духового оркестру «Полтава». Ганна володіє не лише флейтою, а й чудово грає на саксофоні. Вона закінчила Полтавське музичне училище імені М.В.Лисенка і продовжує навчання у Національній музичній академії України імені П.І. Чайковського. Переможець і лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів.

 

У програмі концерту “Імпульс імпровізу» лунала авторська та імпровізаційна музика (від інтерпретації джазового мейнстріму 30-х років XX століття до сучасних авторських композицій у стилі фолк, фьюжн, інді-рок і джаз).

Імпровізаційна джем-сессія у стилі фокл-джаз фарсу на теми абстрактного живопису Олександра Бондаренка та Сергія Кириллова, фольклору, популярних творів бароко та романтизму стала справжньою родзинкою концерту.

Фото: Олександр Розум