Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві вчили користуватися євроконтейнерами для сміття

Активісти ГО “Нова Полтава” провели навчання для меншканців будинків Полтавського ОСББ, які стали переможцями проекту “Толока” та отримали баки європейського стандарту для роздільного збору твердих побутових відходів. В ході навчання полтавці дізналися, як користуватися євроконтейнерами, що відрізняються за кольором та формою отворів.

Контейнер для збору паперу має синій колір кришки або всього корпусу, зверху має повздовжній отвір. Тож будь-яка картонна упаковка повинна бути максимально складена в об’ємі. Разом з відпрацьованим офісним папером, газетами, журналами, упаковками з-під чаю, піци, засобів гігієни туди не повинні потрапляти магазинні чеки, паперові серветки, одноразовий посуд, упаковки від яєць.

Контейнер для пластику має жовтий колір кришки або всього корпусу, зверху має спеціальний отвір прямокутної форми середнього розміру. Чому не великий отвір, щоб помістилась, наприклад, двох літрова ПЕТ-пляшка? Бо пластикові пляшки повинні бути ще максимально спресовані, щоб зекономити обєм контейнера. Окрім ПЕТ-пляшок можна класти пакети та плівки, але не ТЕТРА-пак (соки, вершки). Також до переробки приймаються тільки прозорі пляшки.

Контейнер для скла має зелений колір кришки або всього корпусу, зверху два круглі отвори, які унеможливлюють потрапляння будь-якого іншого сміття. Як правило, туди потрапляють пляшки з-під напоїв будь-якого кольору та склобій, але в жодному разі не дзеркала та фарфор, який не здатний переплавлятись.