Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві обговорили порушення при наданні містобудівних умов (ФОТО)

Сьогодні у “Державному інституті містобудування “Міськбудпроект” відбулась регіональна нарада з головними архітекторами районів та міст Полтавщини. Присутні розглянули питання порядку здійснення нагляду за видачею містобудівних умов та обмежень, а також електронних послуг при будівництві.

Нараду провели: заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОДА Ірина Особік, та директор Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області Олена Морозова.

“Нарада технічна. Голова ДАБІ розповість запрошеним про умови, що дозволяють отримати дозвіл на будівництво і про містобудівні умови, як вони приймаються та інше. Були в області такі випадки, коли Державна архітектурно-будівельна інспекція за результатами перевірок виявила порушення містобудівних умов і виходило, що забудовник розташовував свої об’єкти незаконно. Щоб такого не траплялось, ми і проводимо цю нараду”, – сказав Олег Пругло.

Як зазначила Олена Морозова, з 2015 року спеціалісти Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області здійснили 29 планових та 110 позапланових перевірок уповноважених органів містобудування та архітектури. Видано 58 приписів про усунення порушень, прийнято 45 рішень про скасування містобудівних умов та обмежень, 6 рішень про скасування будівельних паспортів та 2 рішення про скасування паспортів прив’язок.

“Основними порушеннями, що допускають уповноваженні органів містобудування та архітектури в своїй роботі є: порушення вимог Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, порушення порядку видачі містобудівних умов та обмежень, порядку видачі будівельних паспортів та порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності”, – наголосила Олена Морозова.

На всі питання запрошених спеціалісти надали вичерпні відповіді.

Також присутнім на нараді розповіли про Електронну систему здійснення реєстраційних процедур у будівництві. Вона дозволяє самостійно внести свої дані в реєстр, і отримати дозвіл на забудову. Скористатися системою може кожен охочій. Достатньо зайти за електронною адресою E-DABI.GOV.UA, і отримати необхідні інструкції.