Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

У 4-ох колоніях Полтавщини в продуктах виявили збудник, який може призвести до смерті (ФОТО)

У ході перевірки прокуратурою Полтавської області 4 виправних установ, у продуктах харчування виявили збудник, який може призвести до смерті людини – за вказаним фактом розпочато досудове розслідування.

Прокуратура Полтавської області із залученням фахівців регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби здійснила перевірку у державних установах «Божковська виправна колонія №16», «Крюковська виправна колонія №29», «Полтавська виправна колонія №64» та «Надержинщинська виправна колонія №65» щодо забезпечення конституційних прав засуджених осіб на належне харчування.

Під час перевірки, виявили порушення санітарних правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням. Так, за результатами проведених санітарно-мікробіологічних досліджень щодо відповідності м’яса птиці вимогам ДСТУ, у всіх зразках курячого м’яса, відібраних у вказаних державних установах, виявлено збудник «Listeria monocytogenes», який може призвести до захворювання на лістеріоз від якого в Україні зафіксовано перший летальний випадок.

Реагуючи на виявлені порушення, прокуратурою внесені вказівки керівникам виправних установ про заборону використання такого м’яса – це понад 4 тн замороженої курятини. Про це повідомили у прокуратурі Полтавської області.

Крім цього, за вказаним фактом Полтавською місцевою прокуратурою внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) КК України.

Робота на вказаному напрямі триває та перебуває під постійним контролем керівництва регіональної прокуратури.