Ви тут:
Суспільство Україна 

Траса Київ-Харків-Довжанський, що проходить Полтавською областю, є пріоритетною у стратегії розвитку доріг

Держкорпорація хоче з’єднати до 2022 року всі обласні центри України між собою нормальними дорогами.

Корпорація Укравтодор з минулого року сфокусувалася на основних маршрутних коридорах і затвердила першу п’ятирічну стратегію розвитку доріг на 2018-2022 роки, повідомляє Кореспондент.

“У 2018 року є пріоритетні коридори: Київ – Харків – Довжанський – продовжуємо ремонт, і до кінця року відремонтуємо. Дорога Харків – Охтирка, що між Харківською і Сумською областями, також до кінця року буде зроблена”, – повідомив він.

Окрім цього, із січня цього року проводяться дві реформи, які стануть конституцією дорожньої галузі.

“Перша – децентралізація доріг, як це віддавна зроблено в інших країнах Європи. Ми передали 120 тисяч км доріг на місцевий рівень і залишили (собі) 50 тисяч державних доріг. Друга реформа – дорожній фонд як стабільний і незалежний інструмент фінансування дорожньої галузі”, – розповів Новак.

Він зазначив, що суть реформи децентралізації – коли хороші дороги в містах, районах і селищах, а це відповідальність місцевої влади і показник її ефективності.

“Тепер губернатор повинен пояснювати громадянам, чому надані державою гроші не освоєні. Ми передали кошти, передали дороги – хлопці, займайтеся”, – сказав Новак.

Він також зазначив, що головні дорожні артерії країни ремонтуються ділянками, оскільки відремонтувати взагалі все в країні, де 95% доріг у поганому стані, за рік нереально.