Ви тут:
Суспільство Україна 

Суд закрив справу проти Кернеса щодо побиття активістів

Суддя Київського районного суду Полтави Андрій Антонов виніс рішення у справі харківського мера Геннадія Кернеса і двох його охоронців, яких звинувачували у нападі на евромайданівців. Про це повідомляє NEWSROOM.

Представник Феміди заявив, що на останній стадії звинувачення прокуратура усунулася від судового розгляду і жоден з 19 її представників не з’явився для участі в дебатах. Всього, за словами судді, силовики і потерпілі “прогуляли” сім засідань, що було розцінено як “бездіяльність і неактивність”. У зв’язку з цим Андрій Антонов прийняв рішення закрити справу через відмову представників прокуратури підтримати обвинувачення.

Нагадаємо, понад чотири роки тому правоохоронці відкрили кримінальне провадження проти мера Харкова Геннадія Кернеса і двох його охоронців – Віталія Блинников і Євгена Сміцкого. За даними слідства, бодігарди за наказом градоначальника викрали і побили евромайданвіців Сергія Ряполова і Андрія Кутяніна. Підозрюваним інкримінували три статті Кримінального кодексу – 127 ( “тортури”), 129 ( “погроза вбивством”) і 146 ( “незаконне позбавлення волі”). Розгляд справи по суті почали понад три роки тому – в травні 2015 року. Сам Кернес називав звинувачення частиною “політичного переслідування”.