Ви тут:
Суспільство Україна 

США передадуть Україні великі катери берегової охорони, – посол України у США

Посол України у США Валерій Чалий заявив, що держава має намір отримати від Сполучених Штатів катери берегової охорони типу Island для використання їх в Чорному морі. Про це Чалий заявив 21 серпня на прес-конференції в Києві, інформує “24 канал“.

“Зараз якраз експертні групи працюють над підготовкою відповідної угоди про передачу таких катерів, і я сподіваюся, що ми завершимо успішно цей процес – ми отримаємо посилення”, – розповів посол.

“Ви бачите, яка складна ситуація – Росія нарощує свій тиск, і нам потрібно терміново і свої кораблі виробляти, і отримувати додаткові можливості. Але крім того, це пілотний проект для того, щоб впровадити схему прямих поставок, прямих закупівель, тому що все, що ми отримуємо на сьогодні від США, йде як допомога військово-технічна з одного боку, з іншого – комерційні проекти,” – розповів Чалий.

Він наголосив, що у разі, якщо такий проект вдасться втілити в життя, то Україна зможе закуповувати сучасніше озброєння у США:

“Тобто це абсолютно новий рівень, якого не було ніколи і який США застосовують тільки зі своїми союзниками”.

Посол зазначив, що зараз мовиться про передачу 2 катерів класу Island.

“Якщо порівняти з нашими, які зараз на службі в Чорному морі, то це великі кораблі, це справді великі можливості”, – сказав дипломат.

При цьому він додав, що процес отримання катерів не буде швидким.

“Це не буде швидко, але я можу сказати, що в цьому році ми отримаємо вже на них права. Далі їх треба обладнати, підготувати, навчити команду. Тобто це займе час. Я б сказав, це питання місяців, а не днів”, – додав Чалий.