Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

#смартфонізація: Кількість користувачів смартфонів в Україні досягла 85%

За результатами дослідження GfK, за перше півріччя 2018 року кількість користувачів смартфонів у нашій країні досягла 85%, при цьому 50% українців шукали інформацію про бажаний продукт з мобільного телефону.

до 2021 року частка мобайла на світовому ринку електронної комерції складе 72,9% від усіх продажів

Сьогодні інтернет-продажі виводять сферу торгівлі на абсолютно новий рівень. В онлайні бізнес масштабується, географія аудиторії магазинів розширюється, а разом зі стрімким розвитком е-commerce збільшується і швидкість укладання угод. Наприклад, за прогнозами дослідницької компанії eMarketer, до 2021 року частка мобайла на світовому ринку електронної комерції складе 72,9% від усіх продажів. Таким чином, оптимізація часу стає однією з ключових тенденцій сучасного ринку торгівлі.

Статистика найбільших маркетплейсів, де сьогодні зосереджена велика кількість бізнесів, відображає дану ситуацію найкраще. Так, українську торгову площадку OLX у 2018 році мінімум раз на місяць відвідує 50% української інтернет-аудиторії. А 60% використовують для цього мобільні пристрої.

Цей тренд підтверджують і результати дослідження GfK. Ще в минулому році в Україні було тільки 82% користувачів смартфонів. Зараз їх кількість досягла 85%. При цьому за статистикою кожен споживач у середньому має 3-4 гаджети. Вивчення процесу вибору і покупки товарів українцями показало, що 50% людей шукали інформацію про товар зі смартфонів, і внаслідок, 43% зробили замовлення за допомогою мобільного телефону.

Більше половини покупок здійснюється українцями через спеціально встановлені додатки. За даними GfK, найпопулярнішими серед них вже котрий рік залишаються olx.ua і aliexpress.com. Аналітика додатку OLX свідчить про те, що за останні півроку кількість його користувачів зросла на 14% і склала 5,6 млн.

Серед них 4,4 млн використовують Android. За 6 місяців ця цифра збільшилася на 18%. Інші 1,2 млн сидять на iOS. Темпи зростання завантажень серед власників айфонів у свою чергу склали 3%. Однак, загалом, спостерігається стабільна динаміка, супутня зростанню всього ринку.