Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Що робити, коли затопили сусіди: як відшкодувати завдані збитки

Відповідно до норм Цивільного кодексу майнова шкода, завдана неправомірними діями (бездіяльністю), відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Винна та постраждала сторони можуть домовитися між собою або вирішити спір за допомогою суду. Про це повідомляє “5 канал“.

Головний пункт який треба виконати одразу після затоплення вашої квартири – це зафіксувати шкоду заподіяну вашому майну. Необхідно визвати або балансоутримувача, або представника ЖЕКу чи ОСББ. Також необхідно запросити особу, яка вас затопила та свідків, що підтвердять наявність та масштаб збитків. Якщо ж довелось викликати аварійну бригаду, не зайвим буде взяти у них документ про відвідини квартири. Однак головним доказом стане акт про залиття. Він складається комісією та затверджується балансоутримувачем, власником приміщення, будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд або іншою особою, що обслуговує ваш будинок.

В акті має бути вказана така інформація:

– дата та місце складання;

– члени комісії, що складають акт;

– місце, де трапилося залиття (адреса);

– наслідки події: перелік пошкодженого майна із зазначенням видів та об’ємів пошкоджень;

– причини залиття.

Якщо ж ви самі випадково залили чиюсь квартиру, не уникайте контактів з потерпілими. Адже винуватці також зацікавлені у фіксації збитків – щоб замість старої підлоги потерпілі не вимагали стелити новий паркет.