Ви тут:
Суспільство Україна 

Санітарний стан дитячого закладу залежить, зокрема, від добросовісності керівника, – Держпродспоживслужба

Санітарний стан дитячого закладу залежить у тому числі від добросовісності керівника, а тому батьки повинні перевіряти, куди вони відправляють свою дитину. Про порушення вимог санітарного законодавства у закладах відпочинку та оздоровлення дітей та які методи впливу на порушників розповідав начальник відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби Олексій Даниленко, повідомляє прес-служба відомства.

За його словами, перед відкриттям закладу створюється комісія з представників усіх уповноважених служб і представників Держпродспоживслужби і здійснюється обстеження цього закладу. І якщо заклад відповідає вимогам законодавства, то складається відповідний акт приймання дитячого оздоровчого табору, і він може офіційно займатися оздоровленням дітей.

Олексій Даниленко зауважив, що харчові продукти підвозяться та готуються в той момент, як діти вже заїхали до даного закладу.

“Ефективним нагляд був би тоді, коли б ми мали змогу здійснювати перевірку тоді, як заклад вже починає працювати. Але відповідно до законодавства є певні контрольно-наглядові обмеження, і перевіряти заклади такого типу можна не частіше, ніж раз на два роки. Зараз законодавством покладається більша відповідальність на власника закладу. Та добросовісність власників бажає бути кращою”, – зазначив Олексій Даниленко.

За його словами, законодавством покладається відповідальність на власника. Якщо керівник закладу добросовісний, то і умови в даному закладі відповідають вимогам. При цьому має значення фактор раптовості перевірки: якщо працівники закладу знають, що до нього прийде перевірка, то законодавство дотримується, а якщо ні – часто санітарні норми ігноруються.

Разом з цим, зазначив він, батьки повинні звертати увагу на те, куди вони відправляють свою дитину.

“Зокрема, потрібно звертати увагу на наявність відповідних документів. Ризики отримати якесь захворювання в таборі, який не має таких документів, набагато вищі, ніж в тому, який має такі документи”, – заявив Олексій Даниленко.