Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавці прагнуть відновити хату-музей патріарха Мстислава

Історична будівля у центрі Полтави на вул. Патріарха Мстислава, 11 наразі знаходиться у занедбаному стані, без фундаменту, з дірками на даху.

Харківсько-Полтавська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви звернулася до всіх небайдужих – зібрати кошти на відновлення хати-музею Патріарха Мстислава на вул. Патріарха Мстислава, 11.

Будівля перебуває у власності та оренді Свято-Михайлівської парафії УАПЦ м. Полтава.

Священники кажуть,  на заклик щодо збору коштів відгукнулися лише українці з Західної України.

«Я звертаюся з закликом до кожного небайдужого українця, особливо простого люду. Тому що до цього дня жоден із тих, хто має мільйони і б’є себе в груди, доказуючи, що великий патріот України, навіть пальцем не кивнув, щоб допомогти відновленню хати-музею патріарха Мстислава в Полтаві. Ось така в нас патріотична еліта! Звертаюся до простих людей за допомогою – по сотні гривень кожен, і справу великої національної ваги – відновлення хати-музею патріарха Мстислава, в якій він народився і виріс, буде вирішено. Треба, щоб це стало всеукраїнською народною справою, адже це не просто хата, це – святиня нашого народу. Ми зробили майже неможливе – зуміли всі ці роки утримувати цю будівлю від передачі її (вірніше місця) під бізнес-проект (це фактично центр Полтави), але самотужки відновити не в силі», — закликав отець Олександр Горай, настоятель Свято-Михайлівської парафії УАПЦ.

Наразі садиба потребує не просто косметичного ремонту, а капітальної реконструкції. Церковна громада з архітекторами розробляє проект майбутнього музею.

Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Мстислав (у миру Степан Скрипник) — визначний український церковний діяч, патріарх Київський і Всієї України УАПЦ, патріарх Київський і всієї Руси-України УПЦ (КП), Первоієрарх УАПЦ в діаспорі, хорунжий Армії УНР.

Патріарх об’єднав Українську православну церкву єпархії Західної і Центральної України із Харківсько-Полтавською єпархією, яка тоді нараховувала до 700 парафій. Займала територію Харківської, Полтавської, Сумської, Білгородської, Ростовської, Воронезької областей. Тоді відбулося поєднання цих частин у єдину Українську автокефальну православну церкву.