Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавці обурені знищенням історичного фасаду будівлі

Полтавці протестували проти знівечення історичного фасаду будівлі по вул. Соборності 75/2, де знаходиться  магазин «Фіалка».

Ліпнину архітектури радянських часів пошкодили під час ремонту магазину.
Будинок – щойно виявлений об’єкт культурної спадщини місцевого значення і зведений у стилі ампір.

Нова власниця приміщень, що виходять на центральну вулицю, збирається відкрити тут новий магазин спортивного одягу. Разом із цим збираються повністю закрити фасад вивіскою площею на всю стіну. Для спорудження вивіски робітники встановили залізні конструкції та порушили історичну ліплину на стінах.

«Будинок збудований у  1954 році. Я вважаю, що винуваті в першу чергу наші чиновники, які дозволили цей проект рішення, яким передбачається перепрофілювання цього магазину і закриття рекламою лицевої частини фасаду нашого будинку», – розповіла “Змісту” місцева мешканка Лариса Клименко.

Ескіз майбутнього магазину

Фото: Ескіз майбутнього магазину

Власник майбутнього магазину і замовник робіт – ФОП Світлана Добренька, яка з чоловіком нещодавно переїхала з Автономної республіки Крим. Про це розповів їхній знайомий, що прийшов на цю акцію і показав зображення, як невдовзі виглядатиме приміщення:

«Тут буде магазин спортивного одягу. Всюди, де вони працюють, вони роблять один стиль, тобто робиться винос вітрини і застеклення її. Тобто тут не буле ні добудови ні перебудови. Для того щоб робити якісь дії з фасадом, вони звернулися до управління містобудування і архітектури і отримали всі необхідні дозволи», – розповів Сергій Знаменський.

Сергій Знаменський

Фото: Сергій Знаменський

Йдеться про погодження міської ради щодо опорядження фасаду, а також дозволи від відділу контролю за благоустроєм щодо вивіски і проведення технічних робіт.

Сергій Знаменський повідомив, що в рекомендації від органів міської влади було зазначено, що підприємниця за свій кошт має відреставрувати весь фасад і водостічні труби. Також господарі приміщення з власної ініціативи споруджують пандус для маломобільних груп населення.

До слова, полтавці можуть пам’ятати Сергія Знаменського за схожим конфліктом: вінпредставляв інтереси підприємців за їх відсутності під час зведення МАФів перед універсамом «Полтава». Сьогодні ж ці споруди через суд визнали капітальними.

Між тим, на акцію протесту зібралося небагато людей. Серед них – лише кілька мешканців самого будинку на Соборності, 75/2. Люди оточили будівлю та півгодини стояли поруч, тримаючи в руках плакати.

Найближчі дії в кампанії захисту пам’ятки – вивчити ситуацію.

«Насамперед нам потрібно проаналізувати графічні матеріали і фотографії, які власники подавали в нашу міську раду, і фахівець з культурної спадщини має вивчити і надати свій висновок. Будемо привертати увагу громадськості, фахівців, інспекції по контролю за благоустроєм», – говорить громадський активіст, голова ГО «Save Poltava» Віктор Трофименко.