Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавський театр ляльок розпочне сезон оновленою виставою “Енеїда”

7 серпня відкриття 81-го сезону в Полтавському академічному обласному театрі ляльок розпочнеться виставою “Енеїда” за поемою І. Котляревського, повідомив актор театру Владислав Могилат.

Першу постановку «Енеїди» здійснив режисер, заслужений артист України Анатолій Поляк ще 1998-го року. Друге життя їй дала ціла команда майстрів. За ініціативи заступника директора з творчої діяльності, заслуженої артистки України Анжеліки Остапенко, яка, до речі, в 1998 році виступила хореографом, а в 2017 році – режисером капітального оновлення – вистава народилася вдруге.

Особливістю цієї вистави є сумісне використання чорного кабінету та планшетно-вивідної ляльки. Актори-лялькарі працюють в чорних костюмах та рукавичках, освітлення здійснюється таким чином, що ляльководів взагалі не видно, і виникає ілюзія, начебто лялька рухається сама. Ця вистава дуже складна, адже однією лялькою можуть керувати дві, а то і три людини.

«Всіх секретів відкривати не будемо, але, забігаючи наперед, скажемо, що сезон буде дуже цікавим і багатим на приємні несподіванки. Готується прем’єра нової вистави, а також створення творчої атмосфери для гостей з-за кордону, адже в новому сезоні Полтавський академічний обласний театр ляльок стане осередком Міжнародного форуму лялькарів.», – розповіла директор театру Тетяна Вітряк.