Ви тут:
Культура Суспільство 

Полтавська «Жіноча громада» віддала шану борцям за волю України

У День Незалежності України воскресають імена славних земляків, хто своє життя присвятив батьківському краєві, його духовному відродженню й розвоєві. Серед них – видатний полтавець Микола Дмитрієв, чиї 110-і роковини пам’яті минули щойно.

Його заслуги в царині українського права, розбудови громадського життя, становлення національної школи і преси неоціненні. Він був непохитним народним адвокатом, захисником рідної мови, редактором першого на теренах Наддніпрянської України демократичного часопису «Рідний край». У Свято Української Незалежності 24 серпня 2018 року лягли квіти до меморіальної дошки Миколі Дмитрієву й від ініціаторів її встановлення в Полтаві. Пам’ятна дошка «Українському Цицеронові», «побратиму» Панаса Мирного, культурно-освітньому діячеві й публіцисту Миколі Дмитрієву відкрита з метою здійснення власного безпрецедентного за тривалістю – двадцятирічного винятково доброчинного проекту «Вшанування пам’яті Великих Українців меморіальними дошками й пам’ятними знаками на Полтавщині, в Україні й світі», який організували полтавські громадські лідери, лауреати премії імені Панаса Мирного заслужений працівник культури України Валентина Шемчук і член Ради підприємців міста Полтави Вадим Голобородов.

23 серпня ми відзначаємо десятиліття відкриття в День Державного Прапора України 2008 року меморіальної дошки Миколі Дмитрієву до 100-х роковин його пам’яті на будинку, де мешкав відомий краянин на нинішній площі Конституції, 3, і де національними кольорами відлунює обеліск Небесним Лицарям Майдану – сьогоднішнім Героям боротьби за Незалежність Рідної Землі.

Розпорядженням голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Головка на пропозицію голови обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада» Валентини Шемчук у Полтаві з’явилася вулиця, названа ім’ям Миколи Дмитрієва.