Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавська вишивана Шевченкіана побувала в Івано-Франківську

Виставку вишитих портретів Кобзаря у виконанні полтавських майстринь презентували у Івано-Франківському краєзнавчому музеї.

Її організаторами є відома полтавська вишивальниця, членкиня Союзу українок, активістка громадського Шевченківського руху Катерини Калініченко та її чоловік Григорій, які на честь 205-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка презентують 77 вишиваних картин у різних містах України і завершать цей мандрівний виставковий цикл у Каневі. Вишивана Шевченкіана вже побувала у Львові, Рівному та Тернополі.

Автором проекту «Образ і слово Кобзаря у вишивці» з галереєю портретів і цитат із творів Т. Шевченка є Заслужений майстер народної творчості України, лауреат обласної премії імені Панаса Мирного та літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки, нині, на жаль, покійний Григорій Кисіль. Він є автором п’яти альбомів «Українська вишивка», власноруч, без використання комп’ютерних технологій розробив схеми для вишивання хрестиком. Вишивана Шевченкіана розміщена в його четвертому альбомі.