Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Полтавщина в трійці лідерів із впровадження замісної підтримувальної терапії

Сьогодні під час чергового засідання Координаційна рада з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА обговорила проведення профілактичних заходів щодо раннього виявлення туберкульозу у ВІЛ-інфікованих, лікування хворих на вірусні гепатити В і С, створення інституцій громадського здоров’я та боротьби з наркоманією.

 

«Майже 12 років на Полтавщині впроваджується замісна підтримувальна терапія для споживачів наркотиків. На сьогодні майже 700 людей отримують допомогу таким видом лікування, а це 40 % від зареєстрованих споживачів наркотиків. Наша область входить у трійку найбільш активних областей України з впровадження замісної підтримувальної терапії. Насамперед, це профілактика захворюванню гепатитам, ВІЛ-інфекції/СНІДу», — наголосив головний лікар Полтавського обласного наркологічного диспансеру, координатор із напрямку «наркоманія» Ігор Мацицький.

В області працює 13 осередків замісної терапії.

У базовий пакет послуг, які оплачуються державою, робота сайтів (осередків) замісної терапії не входить.

«Необхідно продумати джерела фінансування осередків замісної терапії на 2019 рік», — зауважив голова Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА, заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

Координаційна рада вирішила, що необхідно прийняти технічну допомогу від Альянсу громадського здоров’я, а це дасть можливість прискорити відкриття сайтів замісної терапії в районах.

Про стан профілактики та раннього виявлення туберкульозу у ВІЛ-інфікованих, надання діагностичної та лікувальної допомоги хворим із поєднаною ТБ/ВІЛ патологією в області розповів головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру, координатор із напрямку «туберкульоз» Володимир Печериця.

«Ліками від туберкульозу та ВІЛ/СНІДу Полтавщина повністю забезпечена, адже протягом багатьох років наша область перебуває в стані епідемії на туберкульоз. Офіційно на Полтавщині майже 2 тисячі хворих на туберкульоз, тому кожна людина повинна своєчасно обстежуватись», — зазначив голова Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА, заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

«На сьогодні кількість хворих із поєднаною патологією ТБ/ВІЛ в області збільшується. Кількість хворих, які невиліковні залишається на низькому рівні. Для таких хворих необхідний соціальний супровід (медична, соціальна та психологічна допомога)», — зазначив Володимир Печериця.

Обговорили й забезпечення виконання соціального замовлення на соціальні послуги, що надаються людям, які живуть із ВІЛ, та хворим на туберкульоз.

«Необхідно розробити систему, яка допоможе контролювати пацієнтів щодо своєчасного прийому ліків. Адже не кожен хворий отримавши ліки приймає їх. Для стимулювання роботи медпрацівників залучати фінансування з районів та ОТГ», — сказав заступник голови Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Заступник начальника управління інформації — начальник відділу комунікацій із засобами масової інформації управління інформації Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Полтавської ОДА Юлія Даценко розповіла про проведення інформаційних заходів із питань подолання стигматизації та дискримінації щодо ВІЛ-інфікованих осіб та представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ.

БО «Меридіан» проводить право-просвітницькі заходи зі зниження випадків порушення прав представників груп ризику. З початку року вже проведено 4 тренінги для працівників відділів поліції, які відвідали 120 осіб.