Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Полтавщина на ІІ місці в Україні за кількістю підписаних декларацій з сімейними лікарями

Сьогодні в Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА відбувся брифінг, під час якого директор Департаменту Віктор Лисак та заступник начальника Полтавського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Юрій Торяник розповіли про роботу первинної ланки надання медичної допомоги.

«За минулий тиждень понад 19 тисяч полтавців підписали декларації із сімейними лікарями. Загалом же на Полтавщині підписано 690 302 декларації, а це понад 50 % населення області. На сьогодні Полтавщина посідає ІІ місце в Україні за кількість підписаних декларацій», — повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

З підписаних декларацій 83 % — це декларації підписані із сімейними лікарями, 12,8 % — з педіатрами та 1,4 % — з терапевтами.

«З 1 квітня до 1 серпня вже заключено понад 50 % декларацій. Якщо ми збережемо таку динаміку, то до кінця року всі мешканці області підпишуть декларації», — сказав Юрій Торяник.

На Полтавщині діють 35 Центрів ПМСД, 33 з них уже стали комунальними неприбутковими закладами. 17 Центрів ПМСД уже фінансуються НСЗУ, ще 14 — уклали договори з НСЗУ в «другу хвилю», яка закінчилася сьогодні.

У 12 Центрах ПМСД Полтавщини із сімейними лікарями заключили понад 1000 декларацій.

«Є лікарі, з якими заключили тільки по 200 декларацій. Деякі з них звільнилися», — додав Віктор Лисак.

З початком медреформи багато лікарів сподівалися, що заробітна плата зросте. Для когось це так і сталось, а для декого й ні. У Центрах, які почали працювати з НСЗУ, сімейні лікарі в середньому отримали по 8 тисяч гривень. У лікарів із якими підписано більш ніж 1500 декларацій отримали близько 12 тис. грн.

«До кожного лікаря безоплатно прикріплять майже 200 пацієнтів. Лікар не буде отримувати за них кошти, але повинен буде лікувати. Підписання декларацій — це важливо, передусім для пацієнта, адже згодом почнеться реформування вторинної ланки медицини. Без сімейного лікаря пацієнт не зможе безкоштовно потрапити до спеціалістів», — зазначив Віктор Лисак.