Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Поєднання середньовіччя і сучасності: цікаві родзинки Таллінна очима полтавців (ФОТО)

Місто на березі Балтійського моря, один з найбільших портів Європи, поєднання старого і нового, бруківка та безпровідний Інтернет — все це про столицю Естонії — Таллінн.

Місто порівняно невелике, населення складає трішки більше 400 тисяч осіб. Більшість туристичних місць знаходяться у центрі та на прилеглих вулицях. Тому їх дуже легко обійти пішки. Центр міста зберігає дух Середньовіччя, про що свідчать автентичні написи на будівлях, місцева архітектура, невисокі будинки (максимум 4 поверхи), бруківка та зорієнтований на давні часи туризм — увагу іноземців привертають середньовічною музикою.

Усе це оточене муром давньої фортеці з вежами і ця територія називається Старе місто. У 1997 році цей район внесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО як зразок історичного центру північноєвропейського торгового міста, що добре зберігся.

Усе інше, що знаходиться за межами муру, називається Новим містом із сучасними бізнес-центрами, торгово-розважальними центрами та скляними багатоповерхівками. У кількох кроках від відомого кварталу Ротерманні знаходиться порт, звідки на лайнерах можна відправитись у Фінляндію, Швецію, Росію. Неоціненним для туристів є Старе місто з безліччю цікавих місць, серцем якого є Таллінська ратуша, а також ратушна аптека, яка безперервно працює з 1422 року, оглядові майданчики, церква святого Олафа, де можна, піднявшись на 260 сходинок вверх, побачити весь Таллінн з висоти.

Цікавим місцем для туристів є Льотна гавань морського музею Естонії — Леннусадам. Це місце є інтерактивним музеєм — разом з оглядом історичних експонатів — суден, човнів, моделей кораблів — всі відвідувачі можуть спуститись у підводний човен «Лембіт», спробувати вручну керувати підводним човном, навчитись складати літачки з паперу і т.д.

У Таллінні дуже легко підключитись до Wi-Fi — вся ратушна площа у центрі міста вкрита безпровідним інтернетом. В інших місцях варто лише підійти до будь-якого кафе, ресторану чи зайти у торгово-розважальний центр — всюди є Wi-Fi-зона, що не потребує паролю.

Яким побачили полтавці Таллінн пропонуємо переглянути у фоторепортажі.