Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Депутати Полтавської облради погодили дозволи на освоєння надр та перерозподіли кошти (ФОТО)

Сьогодні, 29 серпня, у приміщенні Карлівської райради відбулась двадцять перша позачергова сесія Полтавської обласної ради сьомого скликання. На зібранні був присутній 61 депутат з 84 обраних. Засідання провели: голова обласної ради Олександр Біленький, його перший заступник Євгеній Холод та заступник Анатолій Ханко.

Як зазначив Олександр Біленький, проведення позачергової сесії було викликано вимогами законодавства.

“Законом передбачено, що на погодження дозволів на освоєння надр видобувним компаніям депутатам надається 45 днів. Завтра цей термін закінчується. Тому ми й мали скликати позачергову сесію”, – зазначив Олександр Біленький.

Депутати та запрошені хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлого учасника Операції об’єднаних сил на Сході України, командира бойової машини – командира відділення 72-ї механізованої бригади Збройних сил України, кременчужанина Анатолія Бурмича та бійців, які загинули в Іловайському котлі.

Традиційно відбулося нагородження громадян почесними відзнаками обласної ради та облдержадміністрації.

Потім голова обласної виборчої комісії Людмила Сердюк повідомила присутніх про набуття повноважень депутата обласної ради Володимиром Ярошенком, обраним за списком Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”. Він замінив депутата Юрія Лебедина, який склав повноваження.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький від імені депутатського корпусу привітав Володимира Ярошенка та вручив йому посвідчення депутата.

Всього на порядок денний було винесено 5 головних питань та 9 додаткових. З 5-ти головних одне стосувалось погодження на добуток газу та 3 питання стосовно видобутку мінеральної води.

Двом підприємствам: ТОВ “Вест-Газ-Плюс” та “Південукргеологія” дозволи не дали, бо представники цих компаній навіть не з’явились на засідання відповідної профільної постійної депутатської комісії, та не розглянули можливості укладання соціального договору з місцевими громадами. Двом іншим суб’єктам господарювання: ТОВ “Хорольський завод дитячих продуктів харчування” та Спеціалізованому миргородському санаторію “Слава”, дозволи на видобуток мінеральних вод погодили.

З додаткових проектів рішень слід відзначити питання “Про внесення змін до показників обласного бюджету”. Воно передбачає переведення коштів зі спеціального фонду до дорожнього фонду, а також фінансування Полтавської обласної клінічної лікарні ім. Скліфосовського. Всього близько 15 мільйонів гривень.

Також депутати облради ухвалили рішення “Про надання згоди на безоплатне прийняття із державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області друкованої продукції”, “Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Прем’єр-міністра України, Міністра інфраструктури України, директора ПАТ “Укрзалізниця” по відновленню повноцінної роботи станції Абазівка та станції Лубни Південної залізниці та інші.

Наприкінці сесії Олександр Біленький подякував присутнім за плідну роботу.

“Дякую колегам, районній владі Карлівського району та виконавчому апарату обласної ради за підготовку та проведення сесії”, – сказав він.